Restauracja Odlotowa

W te wakacje, które spędziłem we Władysławowie, stwierdziłem, że plecak ze sprzętem fotograficznym będę brał ze sobą niemalże wszędzie, co okazało się dobrą decyzją. Gdyby nie to, nie sfotografowałbym jednego z ciekawszych miejsc, które widziałem.

Z Władysławowem graniczy Chłapowo, w którym ktoś wpadł na świetny pomysł – postawił samolot pasażerski Tupolew Tu-134A (pewnie kupiony od LOTu) przy polu kempingowym na nadmorskim klifie i zrobił w nim restaurację.

Z opinii w Internecie można wyczytać, że zarówno kuchnia, jak i obsługa były bardzo dobre, a dodając do tego niecodzienne umiejscowienie restauracji, można by się spodziewać, że miejsce to świetnie prosperuje i przynosi niezłe zyski. Niestety tak nie jest, bo zostało zamknięte na stałe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nie ma niestety nigdzie informacji czemu tak się stało, ani kiedy nastąpiło zamknięcie. Ostatnia opinia o tym miejscu w Internecie jest sprzed pięciu miesięcy, ale ciężko powiedzieć, czy nie została dodana po zamknięciu restauracji. W każdym razie trochę czasu musiało minąć, bo farba zakrywająca logo LOTu zdążyła częściowo zejść, a tabliczka z cennikiem zwiedzania wygląda na dosyć starą.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sam kemping też wydaje się być nieczynny. Niestety nie udało mi się wejść na teren i zrobić zdjęć z bliska lub wnętrza, bo jest on ogrodzony i zamknięty na kłódki, a do tego strzeżony przez psa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bardzo szkoda tego miejsca. Wygląda na świetną atrakcję dla dzieci i dorosłych, a szczególnie dla wielbicieli samolotów. Można tylko gdybać na temat powodów zamknięcia restauracji, ale moim zdaniem to dziwne, że tak ciekawe miejsce jest nieczynne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mimo wszystko, będąc w okolicy, warto odwiedzić tego opuszczonego Tupolewa, bo jest to bardzo ciekawy, niecodzienny widok. A do tego nie wiadomo, jak długo jeszcze ten samolot tam postoi, skoro restauracja jest zamknięta i nie wygląda na to, że jej działalność może być wznowiona.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

6 myśli w temacie “Restauracja Odlotowa”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s